כרם 1 מוקטן [תמונות יקב 750]

כרמי צובה, אשר ניטעו ב- 1996 משתרעים על שטח כולל של 255 דונם של אדמת טרה-רוסה, בין סלעים וטרסות עתיקות יומין. הגובה הרב (700 מטר מעל פני הים), הלחות הנמוכה והפרשי הטמפרטורות בין הלילה ליום יוצרים תנאים ייחודיים ואידיאליים לגידול ענבי יין. יקבי הבוטיק המובילים בישראל נהנים מאז שנת 2000 מהתנובה הנפלאה של הכרמים שלנו. הניסיון רב השנים של חקלאי צובה, המתבטא בגידול מטעים מאז קום המדינה, סייע רבות לפיתוח ולטיפוח כרמי הקיבוץ. במטרה לייצר יינות איכות משובחים, נטעו בעלי היקב זנים שונים לצורך בדיקת התאמתם לאזור ולאדמה. 
צפיפות הנטיעה בכרם, מהגבוהות בישראל (445 – 665 גפנים לדונם) תורמים ליבול נמוך לכל גפן המשפיע משמעותית על האיכות הגבוהה של הענבים. 
בכרמים ניטעו זנים אדומים: קברנה סוביניון, מרלו, מלבק, קברנה פרנק, פינו נואר, שיראז, גראנש, סנג'ובזה ומורבדר. ובזנים הלבנים: שרדונה, ויונייה, סוביניון בלאן וסמיון. הטיפול בכרם – העבודה בכרם נעשית תוך שיתוף פעולה הדוק בין צוות הכרם לבין היינן. היינן הוא האחראי על כל הטיפולים בכרם בחלקות שמיועדות ליקב – הוא קובע לכל חלקה את הייבול שלה, מדילול בני שריגים עד דילול אשכולות. השקיה, ריסוסים וטיפול במחלות. שיתוף הפעולה בין היינן לכורם, מביא לרמה גבוהה ביותר של הענבים, ומכאן משפיעים על איכות היין.