אודות

היינן והסיפור שעומד מאחורי היקב

"נעים להכיר – פול דאב יינן יקב צובה
הזיכרון החזק ביותר שלי מילדותי, מאבי (ז”ל) וממשפחתי בהיותי ילד בדרום אפריקה, קשור לעשיית היין. כל שנה היינו מכינים יין עם כל המשפחה בניצוחו של אבי, הציפייה לקראת הקיץ בו מתחיל הבציר וההתרגשות של תחילת תהליך עשיית היין. היינו שותפים לעשייה מן הבציר ועד לביקבוק , הוסבר לנו כל תהליך יצירת היין, היינו מסיימים את היום עם רגליים וידיים סגולות.
מאז תמיד התעניינתי בייצור יין, בתור נער בקייפטאון, לעיתים קרובות טיילתי ב”דרך היין” מיקב ליקב, טעמתי מסוגים שונים של יינות והקשבתי להסברים השונים של הייננים, כל אחד ודרך העשייה שלו.
ב-1996 עליתי לישראל והגעתי לקיבוץ צובה. התחלתי לעבוד במטעים של צובה. בעקבות חתימת חוזה לקניית ענבים מצובה ע”י אחד היקבים המובילים בארץ, הוצע לי להקים ולנהל את הכרם ששטחו השתרע על פני 100 דונם.
במהלך 9 השנים שבהם הקמתי וניהלתי את הכרם כאשר עבדתי במשותף עם היקב, במהלך עבודתי למדתי על סוגי הזנים השונים (קברנה, מרלו, שרדונה) והשפעת האקלים עליהם, על מאפייני הקרקעות בכרם, ועל הטיפול השונה בכל חלקה וזן, על מנת לקבל את המקסימום מהתוצר, כאשר עם השנים למדתי שאיכות היין ברובו נקבע ע”פ איכות הענבים.
במשך 11 שנים אני מכין יין ביתי, בכל שנה עזרתי ליקב בתקופות הבציר, התנסות זו היתה חשובה מאוד ותרמה לי להבנה על עשיית היין ביקב בכלל ולימוד על שיטות ייצור שונות ביקב איכותי זה בפרט. הניסיון שצברתי בייצור היין הפרטי שלי השתפר כל שנה והגעתי לתוצאות מרשימות.
כאשר עזבתי את ניהול הכרמים בצובה, שטחו של הכרם הגיע ל 255 דונם, בהם זנים רבים.
כאשר הוצע לי להיות היינן של יקב צובה, הרגשתי שהוגשם חלומי, תמיד ידעתי שבאיזשהו שלב אהיה יינן."

יינות גדולים מתחילים בכרם
"לדרך גידול הענבים יש השפעה גדולה יותר ממה שנהוג לחשוב על איכות היין.
בעבר היינן לא היה מעורב בתהליך גידול הענבים באופן שוטף. היום יותר מבעבר, ישנו שיתוף פעולה ואינטראקציה מתמדת בין היינן לכורם.
חלק גדול מזמנם של הייננים מוקדש להחלטה מה לעשות עם ענבי הבציר המגיעים מחלקה מסוימת, בשאר זמנם הם עסוקים בניסיון ללמוד מה נעשה בכרם, למידה זו היא אחד המרכיבים החשובים ביותר לייצור יין איכותי.
חשוב כי היינן יכיר מקרוב את הטרואר, את האקלים וילמד להתאים ולגדל את הזנים בהתאם לסביבה. בתהליך גידול הענבים, אם ישנה התאמה בין אזור הגידול לבין אופן הגידול, ליינן טוב נותרת מעט עבודה , יחסית, על מנת לייצר יין איכותי. לעומת זאת, פרי שמגיע מהכרם ללא איזון עקב יחס לא מאוזן בין נוף ליבול, עומס יבול , השקיה לא נכונה או סניטציה נמוכה, בסופו של דבר חוסר האיזון ישתקף באיכות היין, אם לא בהתחלה אז בסוף, כך שבמקרה זה ליינן מצפה עבודה רבה יותר ומלכתחילה נקודת המוצא שלו נמוכה יותר.
לדעתי העיקר בייצור יין טוב הוא מעורבות היינן בכל השלבים מרגע נטיעת הכרמים ועד הביקבוק, עוד חשוב להיות מעודכן בטכנולוגיות החדשות ודרישה גבוהה לאיכות ללא פשרות בכל תהליך הייצור וכמובן יותר מהכול תשוקה ואהבה פנימית להכנת היין."
פול דאב. יינן יקב צובה

הכרמים שלנו:

כרמי צובה, אשר ניטעו ב – 1997 משתרעים על שטח כולל של 450 דונם של אדמת טרה רוסה, בין סלעים וטרסות – עתיקות יומין. הגובה הרב (730 מטר מעל פני הים), הלחות הנמוכה והפרשי הטמפרטורות בין הלילה ליום יוצרים תנאים ייחודיים ואידיאליים לגידול ענבי יין. יקבי הבוטיק המובילים בישראל נהנים מאז שנת 2000  מהתנובה הנפלאה של הכרמים שלנו. הניסיון רב השנים של חקלאי צובה, המתבטא בגידול מטעים מאז קום המדינה, סייע רבות לפיתוח ולטיפוח כרמי הקיבוץ. במטרה לייצר יינות איכות משובחים, נטעו בעלי היקב זנים שונים לצורך בדיקת התאמתם לאזור ולאדמה. צפיפות הנטיעה בכרם, מהגבוהות בישראל (445 – 665 גפנים לדונם) תורמים ליבול נמוך לכל גפן המשפיע משמעותית על האיכות הגבוהה של הענבים. בכרמים ניטעו זנים אדומים: קברנה סוביניון, מרלו, מלבק, קברנה פרנק, שיראז ובזנים הלבנים: שרדונה,סוביניון בלאן וסמיון.

נגן וידאו
he_ILHebrew
0
    0
    העגלה שלך
    העגלה שלך ריקהחזור לחנות
      Calculate Shipping